. . : Sardalya Kebabi tarifi yemek tarifi, yemek tarifleri, yemek pişir, yemek yap, düdüklü tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş, hızlı yemek, 5 dakikada yemek yap, yemek yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı : : .
. : : Menu : : .


Yemek Tarifleri > Deniz Ürünleri yemekleri > Sardalya Kebabi tarifi
Okunma : 1507
Puan :0   Puan:0 | Katılımcı:0 | Katılımcı : 0
1 puan 2 puan 3 puan 4 puan 5 puan 6 puan 7 puan 8 puan 9 puan 10 puan
Malzemeler
Yarim demet maydanoz
1 kg sardalya
1 limon
2 çay kasigi tuz
3 bas sogan
3 domates
7 sivri biber

5 kisilik

Yapilisi
Sardalyalari temizledikten sonra suyunun süzülmesi için tel süzgeçte bekletin.
Diger tarafta sogani piyaz seklinde dograyip tuzla ovun. Maydanozu ince ince kiydiktan sonra sogana katin. Domatesleri, kabuklarini soyup ve sulu kisimlarini ayirip irice dograyin. Biberlerin de tohumlu kisimlarini çikardiktan sonra irice dograyin.
Yagli kagitlari 20-25 cm boyunda kareler haline getirerek yayin ve üzerine zeytin yagi sürdükten sonra biraz piyaz yayin. Her bir Yagli kagit için 6-7 sardalya seçin. Sardalyalarin karinlarina da bir miktar piyaz koyun. Yanlarina ise domates ve biber koyup kagidi içindeki malzemeyi göstermeyecek sekilde iki ucunu birlestirerek paket haline getirin.
Firin tepsisini yaglayin ve paketleri yanyana dizin. Firini 250 dereceye isitip tepsiyi firina sürün. 30-40 dakika pisirin. Paketleri açtiktan sonra baliklari servis tabagina alip üzerine limon sikarak servis yapin.
Kalkan veya kiliç baliklari da ayni yöntemle pisirilebilir.Bu meatiyel için Henüz Yorum Yapılmamış, İlk yorumu siz Yapın!
isim Zorunlu Alan! 
Mail Zorunlu Alan! 
Yorumunuz Zorunlu Alan! 
Kalan Karekter.
Resim Onayı Zorunlu Alan! 

Derleme Süresi: 0.0014 Sn ¦ Powered By AhmBay