. . : VAK VAK DEGILMIS fıkralar , fıkra, komik fıkra, komik fıkralar, fıkra arşivi : : .
. : : Menu : : .


Fıkralar > Askerlik > VAK VAK DEGILMIS
Okunma : 1301
Puan :0   Puan:0 | Katılımcı:0 | Katılımcı : 0
1 puan 2 puan 3 puan 4 puan 5 puan 6 puan 7 puan 8 puan 9 puan 10 puan
VAK VAK DEGILMIS Çinde görevli Amerikali bir subay bir gün Pekinde bir lokantaya girdi. Garsonun getirdigi Çince mönüye garip garip bakti. Gelen mönüden birsey anlamasa da bozuntuya vermedi ve parmagini Çince bir yazinin üzerine basarak garsona gösterip, ne gelecegini merakla beklemeye basladi. Bir müddet sonra garson bir tabak meyve getirdi. Amerikali subay garsona meyveyi kenara koymasini isaret ederek parmagiyla listedeki baska bir yeri gösterdi. Bu kez, bir dilim pasta geldi. Subayin karni çok acikmisti. Parmak yöntemiyle güzel bir yemek seçemeyecegini de anlamis bulunuyordu. Çevresindeki masalara bakti. Karsi masada bir Çinli et yemegi yiyordu. Subay, karsi masadaki adamin yedigi yemegi gösterdi ve garsona o yemekten getirmesini isaret etti. Yemek geldi. Subay büyük bir istahla eti yemeye basladi. Birkaç lokma sonra, simdiye dek bu tatta bir et yemegi yemedigini fark etti. Pekin ördeklerinin ününü duymustu. Bu acaba onun eti miydi? Garsonu çagirdi, eti gösterdi ve kollarini kanat gibi yaparak, Vak, vak?! dedi. Çinli garson soruyu anlamisti. Hayir anlaminda basini salladiktan sonra, dogru yaniti verdi: Hav, hav, hav! VAK VAK DEGILMIS

Çinde görevli Amerikali bir subay bir gün Pekinde bir lokantaya girdi. Garsonun getirdigi Çince mönüye garip garip bakti. Gelen mönüden birsey anlamasa da bozuntuya vermedi ve parmagini Çince bir yazinin üzerine basarak garsona gösterip, ne gelecegini merakla beklemeye basladi.

Bir müddet sonra garson bir tabak meyve getirdi. Amerikali subay garsona meyveyi kenara koymasini isaret ederek parmagiyla listedeki baska bir yeri gösterdi. Bu kez, bir dilim pasta geldi. Subayin karni çok acikmisti. Parmak yöntemiyle güzel bir yemek seçemeyecegini de anlamis bulunuyordu. Çevresindeki masalara bakti. Karsi masada bir Çinli et yemegi yiyordu. Subay, karsi masadaki adamin yedigi yemegi gösterdi ve garsona o yemekten getirmesini isaret etti.

Yemek geldi. Subay büyük bir istahla eti yemeye basladi. Birkaç lokma sonra, simdiye dek bu tatta bir et yemegi yemedigini fark etti. Pekin ördeklerinin ününü duymustu. Bu acaba onun eti miydi?

Garsonu çagirdi, eti gösterdi ve kollarini kanat gibi yaparak, Vak, vak?! dedi.

Çinli garson soruyu anlamisti. Hayir anlaminda basini salladiktan sonra, dogru yaniti verdi:

Hav, hav, hav!Bu meatiyel için Henüz Yorum Yapılmamış, İlk yorumu siz Yapın!
isim Zorunlu Alan! 
Mail Zorunlu Alan! 
Yorumunuz Zorunlu Alan! 
Kalan Karekter.
Resim Onayı Zorunlu Alan! 

Derleme Süresi: 0.0019 Sn ¦ Powered By AhmBay