. : : Menü : : .

. . : Ücretsiz WebMaster Araçları [Webmaster sitesi bedava ücretsiz hizmetler] : : .

SİTENİZE ONLİNE SAYAÇ ,COUNTER , ÜCRETSİZ SİTENİZE ANKET ,ANKETE KATIL , ANKET EKLE, ,ÜCRETSİZ WEB ALANI VEREN SİTELER , BEDAVA WEB ALANI VEREN SİTELER , ÜCRETSİZ WEB SİTE HOSTİNG, ONLİNE ALIŞVERİŞ MAĞAZASI, DOMAİN KAYIT, SİTE TASARIMI, BEDAVA DOMAİN HİZMETLERİ, SANAL MAĞAZA TASARIMI, SUNUCU KİRALAMA, EKONOMİK DOMAİN KAYDI, GARANTİLİ ARAMA MOTORU KAYIT, DİNAMİK WEBSİTE TASARIM, PROFESYONEL WEB HİZMETLERİ, E-TİCARET, HTML JAWA KODLAR ,HTML JAWA SCPRİTLER ,SİTENİZE ZİYARETCİ DEFTERİ EKLE , SİTENİZE HABER EKLE, SİTENİZE OYUN EKLE, GOOGLE ARAMA MOTORUNA KAYIT ,YAHOO ARAMA MOTRUNA KAYIT ,ÜCRETSİZ WEB SİTENİZ OLSUN ,ÜCRETSİZ WEBMASTER KAYNAKLARI ,ÜCRETSİZ FORUM HİZMETLERİ ,SİTENİZE ÜCRETSİZ FORUM ,
Bedava Sayaç Servisi
Bu site internet sayfası olan ve sayfasına gelen hit'leri kontrol etmek için sayaç edinemeyen webmasterler'a bedava sayaç tahsis etmek amacıyla kurulmuştur...

Üye olduktan sonra menü>sayaç ekle linkini tıklayarak kendinize sayaç tahsis edebilirsiniz..
Daha sonra yine menü>ayaclarım linkini kullanarak sayaca ait sitenize yerleştirmeniz gereken kodları size verir..

Şuan itibariyle 3 (üç) sayaç çeşidi vardır;
1.Resim sayaç:Bu sayaç teknik anlamda sitenize ekleyeceğiniz 64x30 / 16x16 boyutlarında bir gif resminden oluşmaktadır.. Resim üzerine tıklandığında bu siteye bağlanıp sayfanızın hangi tarihten beri kaç hit aldığını kullanıcılara gösterir.. isterseniz link'i kaldırarak sayacınıza ait bilgileri sadece siz görebilir ve sitenizin ziyaretçi trafiğini takip edebilirsiniz..
2.Resim Rakam sayaç:Bu sayaç sitenizin o ana kadar aldığı hiti bir rakamlardan olusan resim halinde göstermektedir. ziyaretçiler ziyaret ettikleri sayfada sayaç hitini görebilmektedir.
3.Metin Rakam sayaç:Bu sayaç sitenizin o ana kadar kaç hit aldığını metin olarak gösterilmesine yarar. ziyaretçiler sayaç hitini ziyaret ettikleri sayfadan görebilirler. Metin tabanlı olduğu için kolay yüklenir.

menü>Kodlarım linkini tıklayarak hazır HTML kodlarından birisini kullanabilir veya menü>Kod motoru linkini tıklayarak kendi HTML kodlarınızı üretebilir, Ve bu Kodları web sayfanızda kullanabilirsiniz..

Mesela sitenize ekleyeceğiniz kod ile aşağıdaki gibi bir resim görüntülenirken aynı zamanda sitenize gelen hitler'in istatistiğini tutan bir uygulamadır..


Bir kullanıcı en fazla <%=alinabilecek_say%> adet sayaç tahsis edebilir.. Eğer isterseniz sitenizin tüm sayfalaria bir sayacın kodunu yerleştirebilir yada sitenizdeki her sayfa için yeni bir sayaç alarak her sayfa için ayrı ayrı istatistik tutabilirsiniz.

NOT:Sitenin bu versiyonu (<%=side_ver%>) beta aşamasındadır.. Ve giderek geliştirilmektedir..
Mesela son versiyonda sitenize gelen kişilerin referer (geldiği adres) hangi platformu kullandıkları gibi bilgileri istatistiği veri olarak arşivleyebilecek yapıda olmsaı planlanmaktadır..

Dolar Kurları Servisi
Bu servis web site sahiplerinin dolar kurlarını sitelerine yerleştirmeleri için hazırlanmış bir scripttir
Tamamen ücretsiz üyelik ile kullanılabilmektedir.
Bu servisi kullanmak için ilk önce üye olunuz eğer üye iseniz sol taraftaki menüden üye girişi yapınız.
Daha Sonra dolar kurları servisine tıklayıp ardından siteniz nasıl görünmesini istediğinizi seçerek size özel oluşturulan kodları sitenize yerleştirmeniz yeterlidir.
istediğiniz Sitile Göre Dolar kurlarını web sayfanıza ekleyebilirsiniz!
Dolar kurları anlık olarak merkez bankasının web sitesinden alınmaktadır.
Güvenilir kaynaktan olup anlıktır yazı sayfayı yüklediğiniz anda alınır.
Kurların güncelliğini http://www.tcmb.gov.tr/kurlar/today.xml adresinden kontrol edebilirsiniz.
Kurları web sitenize sorunsuz olarak eklemek için ilk önce sitil (görünüm) seçmelisiniz ve daha sonra size özel oluşturulacak kodları web sitenizin istediğiniz sayfasına eklemelisiniz
seçtiğiniz görünümdeki kur bilgileri sistemin size verdiği kodları eklediğiniz sayfalarda görülecektir.
Eğer Örnek Görmek isterseniz Sol taraftaki Menüde Kurlar Kısmına Bakabilirsiniz!

Anket Servisi
Bu servis web site sahiplerinin sitelerinde ziyaretçilerin oylayabilecekleri bir anket servisi koymaları için hazırlanmış bir scripttir
Anket Servisini ve diğer serbisleri kullanabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.
Anket servisi javascript tabanlıdır. Anket kısmından kodlarım seçeneğine girdiğinizde sitenizin html kodları arasına yerleştirmeniz gereken kodları görebilirsiniz. Daha sonrasında tek yapmanız gereken bu kodları web sitenize yerleştirmekitir.
Yerleştirdiğiniz kodlar sayfa yüklendiğinde  aşağıdaki gibi sayfanızda görüntülenir.
Anket görünümünü sayfanızın bir kısmına yerleştirmek için tablo kodları arasına kopyalamanızı tavsiye ederiz.
Önizleme»

Örnek anket:
 

Arama motorlarına ücretsiz kayıt hizmeti
Sitenizin ziyaretçi tarfiğini arttırmak üzere başta google olmak üzere birçok arama motoruna kayıt elimesini sağlamak için sadece bir form doldurmanız yeterli olacaktır!
Sitenizin arama motorlarında yer almasını sağlıyarak sitenizin aldığı hiti katlayın!
Bu servisten yararlanabilmek için ücretsiz olarak kayıt yaptırmanız yeterlidir!Hava Durumu Servisi
Sitenize ekliyeceğiniz frame(çerçeve) vasıtasıyla yaklaşık 150x50 boyutlarında bir alan kaplamaktadır. iller açılır liste kutusunda listelenmektedir ve seçilen il ile ilgili ayrıntılı hava tamniniden nem oranına kadar ayrıntılı metoroloji müdürlüğünün sayfasından anlık ve doğru bilgi vermektedir.
Hava tahmi bulunan il listesi şöyle (Alfabetik sıraya göre dizilmiştir!);
Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın , Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Düzce , Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari , Hatay, İçel, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, K.Maraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis , Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir , Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tekirdağ, Tokat , Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak
Örnek Önizleme:


Ziyaretçi Defteri Servisi
<% 'Bu uygulamanın gelecegini kullanıcılarıma haber verdikten sorna birçok kullanıcıdan teşvik maili almam beni bu servisi açma konusunda teşvik etti 'Birçok kullanıcım bu güne kadar diğer ziyaretçi defteri hizmeti veren siteleri kullandıklarında veri kaybına uğradıklarını belirtti ve bende bunun üzerine fiziksel hostingimin el verdiği ölçüde bu servisi kullanabileceklerini belirtiyorum 'Herhangi benden kaynaklanmayan bir durum haricinde eğer servis kapatilma yoluna gidilirse tüm kullanıcılara verilerini mail yada diğer yollarlar ellerine geçmesi sağlanacaktır. 'Birçok kullanıcının ilgi ile beklediği ziyaretçi defteri uygulaması %> Ziyaretçi defteri özelliği kullanıma açılmıştır.

- e-mail adresi geçerlilik kontrolünü yapılmaktadır.
- HTML Kod girişi etkisizdir.
- Yazan maili ve web sitesi.
- Smiley (simge) ekleme,Kalın italik altıçizgili yazı ve link ekliyebilme.
- Defter sahibinin Sayfa baslığı , sayfa başı listelenecek kayıt sayısı gibi bilgileri değiştirme yetkisi mevcuttur.
- Script ayrıca kendi sayacına da sahiptir, Ziyaretçi defterinin aldığı hiti admin panelinden görebilirsiniz!
- Gelişmiş flood koruması : aynı ip adresinin tekrar mesaj yazmak için 45sn beklemesi gerekmektedir.
- Mesaj için smileler ve link,kalın,italik yazı desteği.
- ip kayıt.
- İsterseniz defterdeki mesajlarınız sizin onayınızdan sonra yada anında ziyaretçi defterinde yayınlanır. [seçilebilir]
- Ziyaretçi defterinizin sitenize uyması için zengin tema seçeneği.


ziyaretçi defterinize abuk subuk kayıtların gözükmesini istemiyorsanız yada resmi bir web sitesi için istediğiniz mesajların görünmesini istiyorsanız admin panelinden seçebileceğiniz "Eklenen mesajlar ziyaretçi defterimde benim oanyımdan sonra çıksın" seçeneği size yardımcı olacaktır. Bu özellik sayesinde eklenen kayıtlar beklemeye alınır ve sizin admin paneline girip onay verdiğiniz andan sonra ziyaretçi defterinde görüntülenir. Böylece istemediğiniz kayıda onay vermeden silebilirsiniz.

örnek defter için tıklayınızKota Bilgileri
Kullanıcıların Alabileceği Max Sayaç sayısı:<%=alinabilecek_say%>
Kullanıcıların Alabileceği Max Anket sayısı:<%=alinabilecek_anket%>
Her Kullanıcı 1 adet ziyaretçi defteri hakkı vardır.


Projenin Tarihçesi

v2.2 : Ziyaretçi Defteri Servisi için tema seçenekleri ve Flash sayaç eklenmiştir. (03.09.2006)
v2.1 : Ziyaretçi Defteri Servisi Eklenmiştir! [Beta] (23.06.2006)
v2.0 : HavaDurumu Scripti Eklenmiştir! (21.06.2006)
v1.9 : AhmBay.com un alinmasi ile kodlarin yeniden yapilandirilmasi! (16.03.2006)
v1.8 : Sitede bulunan birkaç hata giderilmis ve sistemin aylik ve haftalik kullanım istatistikleri eklenmiştir! (17.12.2005)
v1.7 : Sitenizi Arama Motorlarına Ekleyin Özelliği Eklenmişitir! (20.10.2005)
v1.6 : Anket Servisi Eklenmiştir! (17.09.2005)
v1.5 : Resim rakam ve text rakam sayaç özellikleri eklenmiştir! (01.09.2005)
v1.4 : Dolar kuru Servisi Eklenmiştir! (08.08.2005)
v1.3 : Veritabanı güncellenerek verileriniz 128 bit ile şifrelenmiştir!
v1.2 : Sitede Bulunan birkaç bug düzzeltilmiştir!
v1.1 : Taşınma nedeniyle proje yeniden yaplılandırılmıştır!
v1.0 : Site ilk olarak resim sayaç özelliği ile hizmete açılmıştır! (16.04.2005)


Türkçe içerikli sitemiz Türkçe içerikli Kobtrol paneli sizlere kolay ve hızlı bir şekilde servisleri kullanma imkanı sağlıyor!


Kullanım Şartları & Sözleşme
Bu site tamamen ücretsiz sayaç, anket, ziyaretçi defteri servislerini ücretsiz olarak kullanıma sunmaktadır. Bunun karşılığında kullanıcılardan hiçbir şey  talep etmemektedir. Fakat;

- Sitenize yerleştirdiğiniz kodlarda değişiklik yaparak başka kullanıcıların bilgilerini kullandığınız veya amaç dışı kullandığınız tespit edilirse
- Geçersiz isim vs gibi bilgilerle kayıt yapılmış hesaplar
- Servisleri kullanilan sayfalarda yasal içeriğe aykırı Adult / Hack  yada yasa dışı örgütlere ait sayfalara yer veren kullanıcı hesapları
- T.C. yasalarına aykırı yada kişi hak ve özgürlüklerine hakarette bulunan yazılar içeren ziyaretçi defterleri
- Site admininin uygun görmediği siteler
- Servis özelliklerini kötü amaçla kullanmaya çalışan üyeler yada hesaplar

üyeliği haber vermeden silinir ve kullandığınız hizmetlerin yerine sitenizde uyarı bilgisi yada istediği herhangi bir resim / yazı çıkarma hakkına sahiptir.
Eğer bir kullanıcı hesabı silinirse bununla birlete sitedeki tüm kayıtları da silinmektedir. Böyle bir durumda kullanıcılar hiçbir bilgi talebinde bulunamazlar.
Yazılı mesajlardan ve sitelerin içeriğinden üyeler sorumludur, Site yönetimi isterse herhangi bir kullanıcı hesabını haber vermeden bile bloke etme hakkına sahiptir.
AhmBay.com bu şartları önceden ve haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.
AhmBay.com bu servis üzerinde her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

Tüm üyeler yukarıda belirtilen maddelere uyacağını  kabul etmiştir!
 


Gizlilik ve Doğruluk
Kullanıcıların üye formunda yanlış bilgi girdiği tespit edilirse üyelikleri silinir ve daha sonrada o alan adı için üye olamazlar..
Yasadışı içerikli sitelerin tespiti anında üyelikleri iptal edilir!
Kullanıcılar Bu site üzerinde Çeşitli kategorilere göre arama/listeleme yapılacağı için sayacı ekledikleri sayfaya ait www adresini de doğru girmek zorundalar dır.. Doğru bilgi girmeyen kullanıcıların üyelikleri iptal edilir!

Kayıt esnasında verdiğiniz kişisel bilgiler hiçbir kurum yada kuruma satılmaz yada paylaşılmaz sadece mail adresinize bu site ile ilgili haberler gönderilebilir!
Site Yönetimi size gizlilik konusunda bu garantiyi vermektedir buna karşın kullanıcılardan doğruluk ilkesine uymalarını beklemektedir. Bu ilkeye uymayan geçersiz isim vs gibi bilgilerle kayıt olan üyelerin kayıtları hiçbir neden belirtilmeksizin silinir ve tekrar üye olmaları engellenir!


Programcıdan kısa kısa
Bu Proje başlangıç olarak basit bir şekilde kendi kullanımım için tasarladığım bir uygulamam idi fakat daha sonra bu sayaç servisini internet kullanıcılarınında hizmetine açma fikri doğdu ve benim freecounter veren sitelerden ne eksiğim var diyerek kolları sıvadım ve daha sonra boş vakitlerimde projeyi geliştirerek dolar kuru , anket gibi servisler ekledim. site ilk başlarda bir hosting satın almadığım için bedava bir site üzerinde host edilmişti ve bu yüzden zaman zaman sayfa görüntülemelerde problem yaşandığı için birçok üye kaybettim. Bu proje benim geliştirdiğim bir etkin kodlama tekniği ile yaklaşık 10.000 satırlık koda sahip olan scripden bu sayfalar oluşmaktadır. Bazen ben bile bir hata buluğum zaman kodlarını incelerken nereden ne gelmiş tam olarak anlamam için vakit harcadığım çok komplex bir kod hiyerarşisine sahip. ve scriptin hatalardan arındırılması için siz kullanıcılarımın herhangi bir hata ile karşılaştığınızda menüdeki fikir bildirme formunu kullanarak bana fikirlerinizi bildirmenizi istiyorum..
iyi eğlenceler..  -  AhmBay


AhmBay Extreme Code Hierarchy
Derlenme Süresi: 0.0020 Sn ¦ SQL Sorgusu: NULL